Zakładamy profesjonalnego bloga

Ten odcinek poradnika „zakładamy profesjonalną stronę” będzie zupełnie inna od pozostałych.

Przybliżę w niej jak założyć od zera profesjonalnego bloga lub serwis sieciowy. Na początku powiem o tym, że nie będzie to tutorial zaprezentowany na elementach darmowych, daltego określenie „zaawansowany” nie jest tutaj przypadkowo i posiada cenę, i będziemy musieli opłacić.

Rozpoczynamy!

Żeby założyć zaawansowaną stronę internetową potrzebujemy funduszy na inwestycję, będą nam one potrzebne do kupna: hostingu, domeny oraz profesjonalnej skórki. Ponadto musimy mieć jeszcze system CMS, oraz programu do obsługi ftp, na szczęście za nie nie będziemy musieli już płacić.

Dla niewielkich blogów czy witryn na start wystarczy serwer współdzielony. Adresy internetowe można rejestrować w różnych miejscach, wystarczy poszukać w internecie. CMS jakiego użyjemy to – WordPress.

Adres witryny musimy „zaparkować” na hostingu, na którym też instalujemy CMS'a, przyda się tutaj program obsługujący ftp. Następnie wgrywamy na serwerze szablon i włączamy ją w systemie. W tym momencie to tyle, więcej informacji o tym znajdziecie tutaj: jak założyć bloga.